Już od kliku lat panuje trend, dzięki któremu organizacja wesel staje się wielkim, strategicznym przedsięwzięciem. Z jednej strony długie przygotowywanie, planowanie, a z drugiej wesele jak z bajki, gdzie każdy szczegół został dopracowany. Nikogo nie dziwi, że Młode Pary ten ważny dzień chcą przeżyć po swojemu, dlatego też tak bardzo się starają, aby każdy wiedział jaki scenariusz będzie towarzyszyć temu wydarzeniu, gdzie i kto udzieli niezbędnych informacji np. dot. miejsca parkowania, czy zamiast kwiatów zabrać ze sobą kupon lotto, czy gdzie usiąść przy weselnym stole.

No właśnie, co z rozstawieniem Gości?

Z pewnością jest to kwestia indywidualna. Jedni gospodarze starają się zaplanować usytuowanie przy stole, inni liczą na kreatywność Gości, a jeszcze są tacy, którzy dążą do „naturalnego wymieszania się” przedstawicieli dwóch rodzin.

Mimo wszystko jesteśmy zdania, że rozplanowanie miejsc dla weselników na sali weselnej to bardzo dobre rozwiązanie. Pomocne są w tym wypadku winietki (imienne wizytówki wskazujące konkretnym osobom konkretne miejsce przy stole). Po pierwsze Goście nie czują się zagubieni wśród wielu stołów i jeszcze większej liczby krzeseł. W tym przypadku zawsze łatwiej zaplanować rozmieszczenie osób z problemami w poruszaniu się – powinni nie przeciskać się przez innych weselników, mieć łatwy dostęp do wyjścia. Dodatkowo winietki coraz częściej stanowią kluczowy element dekoracyjny. Nawiązują do kolorów, motywu przewodniego. Swoim kształtem zaskakują, cieszą oczy, a nawet są fajną pamiątką.

Naszym Gościom polecamy popuścić wodze wyobraźni i stworzyć własne, oryginalne winietki. Pomogą w organizacji i będą stanowić piękny element wystroju.