Upominki dla Gości Weselnych Opublikowany Listopad 18, 2015

Podziękowania dla Gości Weselnych stają się elementem obowiązkowym każdego wesele. Sam pomysł na upominki dla weselników trafił do nas stosunkowo niedawno. Mimo to obecnie Młode Pary dużo czasu poświęcają zebraniu pomysłów na prezenty, a następnie na ich przygotowaniu.

I przede wszystkim nie chodzi tutaj o drogie paczki, a jedynie drobne „pamiątki” tego ważnego dnia. Często są to małe drobiazgi, które można przygotować samemu lub zakupić za niewielką kwotę. Z pewnością nie ma co dzielić ich na lepsze, czyli wykonane samodzielnie i „mniej lepsze” zakupione w sklepie. Każdy organizuje taki upominek jaki sobie wymarzył i w ramach własnego budżetu oraz wolnego czasu.

Liczy się gest!

A teraz do konkretów. Zdarza się, że w natłoku spraw organizacyjnych całkowicie zapominamy o tych drobiazgach. Co wtedy? Najważniejsze by nie panikować! Jeśli masz sporo czasu w zanadrzu, to możesz:
– przygotować dla każdego Gościa (lub pary weselników) zdjęcie z sesji narzeczeńskiej z spersonalizowaną dedykacją;
– zrobić własnoręcznie czekoladki. Ładnie zapakowane będą się pięknie prezentować na stole weselnym;
– zakupić oryginalne lizaki i dołączyć do nich podziękowania na ozdobnej wizytówce;
– sprezentować wasze ulubione cukierki.

Natomiast gdy czasu jest bardzo mało, poproś o pomoc najbliższych. Może oni zaproponują fajny pomysł lub pozwolą Tobie nazbierać jabłek z ich sadu lub szyszek z ogrodu (pomalowane na złoto lub srebro mogą być ciekawą ozdobą na półce).

Pamiętaj, najważniejsze są intencje! Nawet kilka lawendowych gałązek owiniętych kokardką wręczanych z uśmiechem na twarzy może okazać się dla kogoś najlepszą pamiątką!